+370 650 87629 railavik@gmail.com

ERŠKETAS

Didžiausia

gėlavandenė žuvis, užauganti iki 1500 kg.

Karališka

žuvis buvo tiekiama karaliams ir kunigaikščiams, kokybės ir prabangos simbolis.

Juodieji

vertingiausi ikrai išgaunami iš eršketo.

eršketas

Sibirinis eršketas

Sibiro eršketas

(lot. Acipenser baerii, angl. Siberian sturgeon)

Maksimalus kūno ilgis – 2m, svoris – 210 kg. Maksimalus Sibiro eršketo amžius – 60 metų.

Gyvena Sibiro upėse, taip pat sutinkamas Baikalo ežere. Sibiro eršketai, natūraliomis sąlygomis auga ir bręsta lėtai. Obės upėje patinai subręsta tik 9-14 metų, patelės 10-20 metų amžiaus, o Baikalo ežere net nuo 15 ir daugiau metų patelės ir 18 metų patinai. Neršia tik kas 2-4 metus. Maitinasi vėžiagyviais, vabzdžių lervomis, moliuskais ir smulkesnėmis žuvelėmis. Pastebimas Sibiro eršketo kryžminimasis su Sterle.

Rusinis eršketas

Rusinis eršketas

(lot. Acipenser gueldenstaedtii, angl. Rusian sturgeon)

Užauga iki 2,5 m ilgio ir iki 115 kg svorio. Maksimalus Rusiško eršketo amžius – 50 metų.

Paplitęs Juodosios, Azovo ir Kaspijos jūrų baseinuose, neršti plaukia į visas didžiąsias upes, įtekančias į minėtas jūras – Donas, Kubanė, Dunojus, Dniepras (retai), Dniestras. Dunojumi reguliariai pakyla iki Bratislavos, retai iki Vienos. Lėtai bręsta ir dauginasi. Patinai subręsta 8-13 metų, patelės 8-20. Neršia kas 3-5 metus. Maitinasi vėžiagyviais, vabzdžių lervomis, moliuskais, sliekais ir smulkesnėmis žuvelėmis. Rusinis eršketas kryžminasi su Sibiro eršketu, Beluga, Sterle.

Beluga

Beluga

(lot. Huso huso, angl. Beluga sturgeon)

Tai stambiausia eršketų rūšis, užauga iki 9 m ir 1,5 tonos svorio. Išgyvena 100 ir daugiau metų.

Paplitęs Kaspijos, Juodosios ir Adrijos jūrų baseinuose. Neršti plaukia į upes. Subręsta po 16-18 metų.  Minta daugiausiai žuvimis.

beluga

Sterlė

Sterlė

(lot. Acipenser ruthenus, ang. Sterlet)

Tai viena smulkiausiu Erškėtinių žuvų atstovė. Kūnas iki 125 cm, sveria iki 16 kg. Gyvena iki 30 metų.

Plačiai paplitusi Rusijos upėse, o taip pat Kaspijos, Juodosios ir Adrijos jūrų baseinuose. Subręsta po 4-8 metų.  Minta daugiausiai uodų lervomis, siurbėlėmis, didesni egzemplioriai moliuskais ir smulkiomis žuvytėmis.

Besteris

Bester

Belugos ir Sterlės hibridas.

Užauga iki 1,8 m ir sveria iki 30 kg.

Pavadinimas kilęs sudėjus iš dviejų žodžių: Beluga ir Sterlė. Buvo išvestas 1952 metais tuometinėje Tarybų Sąjungoje.  Auginamas ir veisiamas tik dirbtiniu būdu, greitai auga ir anksti subręsta 4-9 metų.

Aštriašnipis eršketas

Atlantinis arba Baltijos aštriašnipis eršketas

(lot.Acipenser oxyrinchus oxyrinchus, angl. Atlantic sturgeom )

Užauga iki 430 cm ir 370 kg. Gyvena apie 60 metų.

Aštriašnipis eršketas yra išnykęs Baltijos jūroje. Dar 1890 metais, žvejai sugavo daugiau nei 3,3 mln. kg eršketų, o jau 1996 m prie Saremo salos buvo sugautas paskutinis eršketas. Jo kūno ilgis siekė 2,9 m, svėrė 136 kg ir manoma jis buvo 50 metų. Šios žuvies iškamšą galima pamatyti Talino gamtos muziejuje. Lietuvos paskutinis eršketas buvo pagautas 1975 m. ties Palanga.

Atlantinis eršketas gyvena Atlanto vandenyne prie Šiaurės Amerikos žemyno rytinių pakrančių. Baltijos aštriašnipis eršketas gyveno Baltijos jūros pakrantėse bei upių, įtekančių į Baltijos jūrą, baseinuose. Nuo 2011 metų Baltijos aštriašnipiai eršketai pradėti reintrodukuoti, kasmet išleidžiant į Šventosios ir Nemuno upes tūkstančius mailiukų. Aštriašnipis eršketas subręsta 12-17 metų amžiaus, neršia tik kartą per 3-4 metus, upių aukštupiuose.

0
    0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę